Заходи

  •                
  • Хакатон зі створення систем-на-кристалі на FPGA

    Автор Євген Короткий    Опубліковано December 30, 2018

    FPGA hackathon


    Восени 2016 року ми провели хакатон зі створення систем-на-кристалі на базі FPGA. Необхідно було розробити периферійний модуль та інтегрувати його в MIPSfpga, а також написати драйвер для взаємодії з залізом.


    Про хакатон написали чудову статтю у блозі міжнародної мікроелектронної компанії MIPS Technologies.

    Місце

    Територіально хакатон відбувся в Студентський простір Belka

    FPGA hackathon

    Спонсори

    Головним і єдиним спонсором хакатону виступив Юрій Панчул, старший інженер з розробки мікропроцесорів та обчислювальних систем в компанії Wave Computing, Санта-Клара, Каліфорнія. Юрій вже давно і систематично підтримує розвиток освіти в Україні в напрямку електронної інженерії.

    Задача

    Учасникам хакатону необхідно було створити апаратний модуль і програмне забезпечення (драйвер) для інтеграції периферійного пристрою в систему-на-кристалі на основі MIPSfpga. Периферійними пристроями були LCD дисплеї, джойстики, сенсори.

    FPGA hackathon

    Переможці

    Переможцями хакатону стали дві команди


    1) Команда Сергія Сачова інтегрувала в систему-на-кристалі MIPSfpga клавіатуру від Digilent. Хлопці написали на Verilog інтерфейсний модуль, що працює з клавіатурою по 16-піновому каналу і містить регістр, куди записується код натиснутої клавіші. Регістр відображений в адресний простір MIPSfpga за допомогою шини AMBA. Також було створено керуючу програму, яка зчитує код натиснутої клавіші зі згаданого регістру і виводить число, що відповідає клавіші, на семисегментний індикатор.


    2) Денис Солдатов інтегрував ультразвуковий дальномір від Digilent в систему-на-кристалі на базі MIPSfpga. Написав на Verilog інтерфейсний модуль, який працює з сенсором по апаратному UART і має керуючі регістри, відображені в адресний простір MIPSfpga за допомогою шини AMBA AHB-Lite. Також Денис написав керуючу програму, яка зчитує покази сенсора з регістрів і при перевищенні порога подає звуковий сигнал певної частоти.


    Пізніше Денис описав свій проект в крутій статті на Хабрі. Вихідний код проекту можна завантажити з GitHub


    На останок тримайте фото переможців з призами (плати DE0-CV вартістю 150$)

    FPGA hackathon



    comments powered by Disqus

    Партнери